podrobnosti.ua/2056346-u-zatots-dnpra-v-cherkasah-vimerla-usja-riba.html
Екологічне лихо на Черкащині
Екологічне лихо на Черкащині. В одній із заток Дніпра вимерло все живе. Десятки тонн риби, раки та навіть птахи нині гниють на березі та на дні водойми. За попередніми результатами експертиз, сморід виник через цвітіння синьо-зеленої водорості. Більше розкаже - Станіслав Кухарчук.
Поверхня цього каналу буквально встелена, як фарбою, цими зеленими водоростями. Скрізь по берегу валяється дохла риба і скільки її під водою - ніхто не знає.
Нині ця затока Дніпра більше нагадує картину з апокаліпсису. Площа плеса майже у 60 гектарів, нині нагадує картину з апокаліпсису. Тільки на березі 290 тисяч голів риби. Це не враховуючи раків та мертвої птиці. Через загрозу виникнення епідемії, цю зону очепили міліція, екологи та рибінспекція. Відпочивальників сюди не пропускають вже три дні.
"Процентний вміст кисню у воді - 0.14%, при нормі - 4%. Це мінімально. Карантин в святи з тим, що риба починає помирати. Риба розкладається, місцеве населення починає розтягувати рибу годувати свиней".
Причиною нестачі кисню у воді стало цвітіння синьо-зеленої водорості. Цей канал майже хоч і має вихід до Дніпра, але течія водорості звідси не вимиває. Риба, якій вдалося вижити, вся скупчилась в місцях де більше кисню.
Та попри таке лихо у цьому районі влада навіть не оголосила надзвичайного чи особового стану. З задухою нині самотужки борються місцеві жителі, рибалки та рибінспекція. Все почалося ще першого вересня. Але на запитання, як рятують ситуацію, в обласні адміністрації відповіли так.
"Як нічого не відбувається! Доповіли заступнику губернатора, він в свою чергу доповів голові, головою було прийнято терміново зібрати і провести засідання. Виїзне засідання регіональної комісії", - каже директор Департаменту з питань цивільного захисту і оборонної роботи Олександр Криворучко.
Тільки вчора чиновники спромоглися організувати поставку негашеного вапна. Їм засипають водойму, аби дезінфікувати і зупинити цвітіння водорості. Крім того, виділили на 6 кілометрів водойми дві мотопомпи. І ті без бензину, жаліються активісти та інспектори.
"На бензин ми даємо з власної кишені. Кажу чесно. Вони мали все організувати, а вони не організовують нічого. Організації ніякої".
Допоки ж чиновники на нарадах вирішують нагальні питання, у водоймі щохвилини задихається риба. А та, що опинилась на березі, продовжує розкладатись і вкриватися черв'яками. І, схоже, що утилізувати її ніхто не збирається.